Україна вдвічі збільшила постачання електроенергії з Білорусі: що буде з тарифами для громадян

Автор: Лобанова Єлизавета

Білорусь з 21 листопада відновила постачання електроенергії в Україну, а 29 листопада стало відомо про збільшення імпорту електроенергії із сусідньої держави вдвічі. Водночас постачання електроенергії зі Словаччини припинилося.

Україна вдвічі збільшила постачання електроенергії з Білорусі: що буде з тарифами для громадян - today.ua

За інформацією оператора об'єднаної енергомережі "Укренерго", минулого тижня обсяги постачання електроенергії з Білорусі були на рівні 415 МВт-годин щогодини, а вже на початку цього тижня обсяги становили 900 МВт-годин.

Крім того, обсяги надходження електроенергії зі Словаччини через Бурштинський енергоострів, що виробляє електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, зменшились із 121 МВт-год до нуля. Водночас через Бурштинський енергоострів Україна постачає енергію до Угорщини обсягом 182 МВт-год.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деякі експерти вважають, що частка білоруського ресурсу не така істотна для України. При цьому, за словами президента Володимира Зеленського, цього року НАЕК "Енергоатом" працює на максимальних потужностях – 13 блоків із 15 з них генерують електроенергію. Україна вдвічі збільшила постачання електроенергії з Білорусі: що буде з тарифами для громадян Нагадаємо, що 29 листопада на Бурштинській теплоелектростанції стався вибух. На котлі сьомого енергоблоку відбулася розгерметизація екранної труби діаметром 60 мм, внаслідок чого стався викид газопарової суміші та газів з топки котла та отримали опіки двоє працівників, які госпіталізовані до лікувальних закладів. Сьомий енергоблок було зупинено та виведено з ладу, замість нього введено в роботу четвертий енергоблок, і ТЕС продовжує свою роботу.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Раніше повідомлялося, що Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) вимагає підвищення тарифу на послуги з передачі електроенергії , які здійснюються "Укренерго", щоб Україна могла розрахуватися з виробниками "зеленої" енергії.