Україна ризикує залишитися без врожаю картоплі: херсонські фермери назвали причину

Україна цього року ризикує залишитися без врожаю картоплі. Через сильну спеку і дощі на півдні країні земля занадто зволожена, тому коренеплоди гниють, а на півночі, навпаки, дощів немає, і картопля сохне. За словами херсонських фермерів, третина врожаю картоплі вже втрачена.

Україна ризикує залишитися без врожаю картоплі: херсонські фермери назвали причину - today.ua

Підраховано, що збитки тільки в одного фермерського господарства, яке посадило ранню картопля на 20 га, на сьогоднішній день складають близько 10 млн грн.

На херсонських оптових ринках вартість картоплі на початку серпня складає 4 грн за кілограм, на Львівщині —  5-6 грн за кг, на Харківщині — від 8 грн за кг. Тим часом та сама херсонська картопля у Києві коштує вже від 15 грн за кг. Але ціни на картоплю почнуть падати, адже вона цього року не дуже високої якості, а продати врожай потрібно буде.

Україна ризикує залишитися без врожаю картоплі: херсонські фермери назвали причину

Виробники сподіваються, що низькі ціни збільшать попит на ранню картоплю. Подорожчати картопля може з вересня, коли фермери зберуть пізній врожай. Але це відбудеться, якщо якість картоплі буде більш прийнятною, ніж зараз.

Нагадаємо, спека та дощі знищили частину врожаю пшениці та решти зерна в Україні. Але панікувати не варто, адже без хліба Україні не залишиться. Навіть якщо в 2021 році буде зібрано на кілька мільйонів тонн зерна менше, ніж минулого року, то це все одно дозволить покрити потреби українців і забезпечити раніше заплановані експортні поставки.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua