Україна припинила продавати електроенергію в Європу: в “Укренерго“ назвали причину

Автор: Лобанова Єлизавета

Українська енергосистема на сьогоднішній день виробляє достатню кількість електроенергії, щоб забезпечити світлом усіх споживачів. Щоб не відчувати дефіцит потужностей, експорт електроенергії з України до Європи призупинили. Про це повідомили в компанії "Укренерго".

Україна припинила продавати електроенергію в Європу: в “Укренерго“ назвали причину - today.ua

В Україні виробляється достатня кількість електроенергії на гідроелектростанціях, а також до генерації залучено, зокрема, теплові електростанції. Вдень активно працюють сонячні та вітрові електростанції. Поступово виходять у ремонт енергоблоки атомних та теплових електростанцій, розповіли в "Укренерго".

Незважаючи на те, що деякі електростанції знаходяться в окупації, а ще частина потребує ремонту, потужностей для власних потреб в Україні вистачає.

Для того, щоб енергосистема працювала без перебоїв, українців просять у вечірні години, а саме з 19:00 до 22:00, більш економно користуватися світлом. Адже саме в цей час спостерігається найбільший пік по вживанню, і може виникати дефіцит. Влітку економити по вечорам набагато простіше. Тим більше після того, як українці пережили минулу зиму з блекаутами. 

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Україна припинила продавати електроенергію в Європу: в “Укренерго“ назвали причину

Якими будуть тарифи на світло

Вже у червні очікується підвищення тарифів на електроенергію щонайменше вдвічі. Для приведення зруйнованої агресором енергосистеми у нормальний стан необхідно близько 45-46 млрд. гривень. Держава не має таких грошей. Саме тому, незважаючи на мораторій на підвищення цін на комунальні тарифи, уряд вирішив піти на такий крок та підвищити тарифи на електроенергію для населення. Адже за літо необхідно відновити енергосистему та підготуватися до зими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Підвищення тарифу вдвічі, до 2,88 грн/кВт-год, дасть енергетикам понад 40 мільярдів гривень додаткових надходжень.

Раніше повідомлялося, що в Україні підвищили тарифи на розподіл електроенергії.