Україна може залишитися без хліба: біда прийшла, звідки не чекали

В Україні наступного року може не вродити хліб або вродити дуже скупо. Причиною втрати врожаю може стати біда, що масово шириться посівами озимих культур. Їх заполонили миші, які буквально з'їдають молоденькі рослини на корені.

Україна може залишитися без хліба: біда прийшла, звідки не чекали - today.ua

Відповідно до офіційних даних Держпродспоживслужби, гризунами вражено близько 75% площ озимих культур – і зернових, і ріпаку. Якщо терміново не почати вживати ніяких заходів, то гризуни знищать майбутній врожай ще восени і взимку.

Найвища активність гризунів на сьогодні зафіксована у Рівненській області. Там дослідження стану озимих виявили до 9 колоній мишей на одному гектарі. А спеціалісти кажуть, що досить буде і 3-5 колоній, аби завдати посівам непоправної шкоди.

"Наявність 3-5 і більше житлових колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу ушкоджень рослин. А також – необхідність їхнього захисту шляхом застосування родентицидів. Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав та насаджень зберігатиметься всюди", - формує Держпродспоживслужба.

Україна може залишитися без хліба: біда прийшла, звідки не чекали

Колонії курганчикових мишей зберігаються на нерозораних площах після збору кукурудзи, соняшнику та зернових колосових культур. Звідти вони поширюються на інші території – туди, де є рослинна їжа.

Звісно, аграрії не сидять склавши руки. Вони намагаються запобігти розселенню гризунів усіма можливими способами.

"Знешкодження передусім досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів”, – кажуть у Держпродспоживслужбі.

Однак, незважаючи на всі вжиті заходи, поки не вдається повністю убезпечити посіви від небезпечного шкідника. Немало залежатиме від кліматичних умов, і від того, якою буде прийдешня зима.

Нагадаємо, в Україні цьогоріч зібрано величезний врожай соняшнику. Але на вартість соняшникової олії це не вплине ніяк. Вона не подешевшає.

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua