Україна може залишитися без газу власного видобутку

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні хочуть підвищити податки на видобуток газу, що незабаром загрожує дефіцитом блакитного палива власного видобутку. Голова податкового комітету Данило Гетьманцев запропонував підвищити рентні платежі для видобувних компаній, щоб у такий спосіб поповнити бюджет. Проте це дуже ризикований крок, вважають експерти.

Україна може залишитися без газу власного видобутку - today.ua

Данило Гетьманцев зареєстрував у парламенті законопроект про підвищення податку на видобуток українського природного газу втричі – з 14-29% до 54-69%, залежно від виду свердловин. Відповідно до проекту документа, пропонується запровадити п'ять різних ставок ренти. Податок змінюватиметься залежно від вартості палива: до 200-400-600-800 доларів/тисячу кубометрів. Максимальну ставку планується встановити на рівні 69% зі свердловини завглибшки до 5 км, та 54% зі свердловин завглибшки понад 5 км.

Нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що до 2030 року Україна має себе повністю забезпечувати газом. Однак, якщо підвищать податки на видобуток, видобувні компанії не зможуть вижити, і плани уряду щодо поповнення бюджету провалитися.

У 2021 році в Україні видобули 19,79 млрд. кубометрів газу, що на 2,2% або 440 млн. куб. м менше, ніж у 2020 році. Падіння обсягів видобутку відбувається переважно за рахунок зниження видобутку газу державною компанією "Укргазвидобування". Приватні компанії, у свою чергу, наростили видобуток з 4,9 млрд кубометрів до 5 млрд кубометрів. Ще близько 1,1 млрд. кубометрів палива видобула "Укрнафта".

Популярні зараз

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом українці споживають близько 30 млрд кубометрів газу на рік, це означає, що дефіцит газу власного видобутку становить близько 10 млрд кубометрів, які щороку доводиться закуповувати за завищеною ціною.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" озвучив вартість газу на наступний опалювальний сезон.

Головне