Україна може припинити постачання газу в Європу: російські війська штурмують об'єкти ГТС

Автор: Марченко Любов

В Україні опинилась під загрозою газотранспортна система, яка виконує функції постачання газу до Європи. Російські війська штурмують об'єкти ГТС, намагаючись взяти їх під свій контроль.

Україна може припинити постачання газу в Європу: російські війська штурмують об'єкти ГТС - today.ua

Про це повідомив Оператор ГТС України у своєму Telegram-каналі.

У повідомленні Оператора ГТС йдеться про спроби російських військових прорватись на територію об'єктів, що належать до газотранспортної системи України. Йдеться, зокрема, про компресорні станції Новопсков Луганської області та Куп'янськ Харківської області. Туди прориваються озброєні підрозділи так званої ЛНР.

При цьому військові, які не є професіоналами у газовій галузі, прагнуть взяти компресорні станції під свій контроль і керування. Це може обернутись великою катастрофою для всієї газотранспортної системи Європи і призвести до припинення постачання газу в країни Євросоюзу.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

"Компанія наголошує, що втручання в технологічні процеси роботи ГТС створює значні ризики для безпеки безперервного транспортування газу споживачам в Україні та Європі, і  може призвести до технологічної катастрофи в регіоні", - йдеться у повідомленні Оператора ГТС.

Україна може припинити постачання газу в Європу: російські війська штурмують об'єкти ГТС

Тому Оператор ГТС звертається до російських військових із вимогою негайно покинути території, що належать ГТС, і дати фахівцям нормально виконувати свою роботу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Про надзвичайну ситуацію та загрозу, що склалася, компанія повідомила правоохоронні органи, уповноважені органи державної влади, а також ПАТ Газпром", - інформує Оператор ГТС.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення щодо тарифу на газ у військовий час. Тепловим електростанціям і підприємствам теплової комунальної енергетики газ постачатимуть за пільговою ціною.