Україна купуватиме хліб за кордоном: аграрії вже продають врожай пшениці, який ще не вродив

Схоже на те, що наприкінці поточного року та в наступному 2023 Україна купуватиме хліб за кордоном. Або, принаймні, сировину для нього. Українські аграрії вже активно спродують врожай зернових 2022 року, який ще не вродив. Отже, зерна для внутрішніх потреб може не залишитись.

Україна купуватиме хліб за кордоном: аграрії вже продають врожай пшениці, який ще не вродив - today.ua

Власне, повторюється ситуація минулого року, коли влада не подбала про закупівлю зерна в Аграрний фонд або у Держрезерв. А сільгоспвиробники, користуючись привабливими цінами на зовнішньому ринку, повивозили зібране зерно на продаж.

Отак і вийшло, що, зібравши торік дуже непоганий врожай зернових, Україна фактично залишилась майже без власної сировини. І тепер наші виробники вже прицінюються до закордонного борошна, яке, ймовірно, виготовлене з нашого зерна. Але тепер нам його вже продають утридорога.

Схожа ситуація повторюється і цьогоріч. Українські агровиробники продають на зовнішніх ринках врожай пшениці 2022 року, який ще й не виріс. Користуючись непоганими цінами таких закупівель, вони укладають форвардні угоди з покупцями і вже збувають майбутній врожай.

Україна купуватиме хліб за кордоном: аграрії вже продають врожай пшениці, який ще не вродив

А для державних закупівель у влади грошей катма. Отже, засіки і в цьому році можуть залишитись порожніми або напівпорожніми.

Спеціалісти кажуть, що найкращі форвардні ціни на пшеницю були відразу в перші дні нового року. До середини місяця вони трохи знизились, та все одно залишаються привабливими. Отже, продавати за кордон вигідно. Навіть те, що поки не виросло.

Зараз найбільшою привабливістю для форвардних продажів користуються такі культури:

  • пшениця по 265-275 доларів за тону, яку постачатимуть покупцям у серпні;
  • кукурудза по 240 доларів за тону, яку мають віддати у грудні;
  • ріпак по 615 доларі за тону, який віддадуть у серпні.

Єдине, що зараз стримує аграріїв від продажу усього майбутнього врожаю – невідомість із цінами. Є надія, що вони ставатимуть вищими, адже вартість енергоносіїв не падає, А отже, і вартість сільгоспсировини буде високою. Тому вони притримують частину пропозиції на більш пізній період, коли вже на ринку буде повна ясність із цінами.

Нагадаємо, вже найближчим часом Україна купуватиме борошно в Туреччині. Водночас, ціна на хліб має стати більшою, а його якість погіршиться.

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua