В Україні мають намір розширити коло людей, які зазнали втрат через війну і потребують державної підтримки. Окрім допомоги, яку вже виплачують внутрішнім переселенцям, буде запроваджена ще й допомога жителям окупованих територій, а також іншим українцям, які не мають статусу переселенців, але зазнали чималих матеріальних збитків через війну.
Про це повідомила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.
За словами Лазебної, держава подбає про те, аби охопити матеріальною допомогою якомога ширше коло українців. Крім внутрішньо переміщених осіб (ВПО), чималих втрат також зазнали люди, які проживають у місцях, де тривають або тривали запеклі бої. Крім того, зазнали збитків, і матеріальних, і моральних, громадяни, що проживають на деокупованих територіях, а також ті, хто до останнього не вірив у можливість окупації, і тепер опинились під окупантами.
"Окрім внутрішньо переміщених людей допомоги також потребують люди з деокупованих територій, які пережили жахи окупації, і люди, які досі лишаються в окупованих, заблокованих та оточених містах", - зауважила міністерка соціальної політики.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Усі ці люди не мають статусу внутрішньо переміщених осіб, але зазнали збитків дехто не менших ніж ті, хто має такий статус. Тому в уряді вирішили розширити програму державної допомоги таким людям.
Отже, найближчим часом, крім виплат ВПО, держава виплачуватиме і допомогу жителям окупованих територій.
Таким чином, список отримувачів матеріальної допомоги розширять:
- жителями деокупованих міст і селищ;
- жителями населених пунктів, які перебувають у зоні бойових дій або в зоні обстрілу;
- жителями тимчасово окупованих територій.
Зараз у Мінсоцполітики працюють над способами надання цієї допомоги. Зокрема, в деякі регіони та населені пункти усе ще проблематично доставити "живі" гроші, аби люди могли ними скористатись.
Нагадаємо, в Україні хочуть запровадити універсальну соціальну допомогу. Ці виплати мають прийти на зміну строкатій палітрі соціальних виплат, які Україні дісталися ще у спадок від СРСР.