Угорщина може припинити постачання електроенергії в Україну. Це буде відповіддю на припинення Україною транзиту російської нафти до країн ЄС.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.
Нафтопроводом "Дружба", який проходить через територію України, російська компанія "Лукойл" щороку постачає до Європи близько двох мільйонів тонн нафти. В Угорщині кажуть, що їхня країна залежить від цих поставок. Російська нафта відіграє неабияку роль в утриманні енергетичного балансу Угорщини. Про аналогічну залежність від поставок лукойлівського продукту заявили і у Словаччині. Тому в обох країнах занепокоєні рішенням України щодо припинення транзиту російської нафти.
За словами очільника угорського зовнішньополітичного відомства, такі дії України вони вважають "ворожими". І вони тим більше недопустимі для країни, яка прагне стати членом Євросоюзу.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Країна, яка прагне вступити до ЄС, ставить під загрозу енергопостачання двох країн-членів ЄС, особливо влітку, коли споживання енергії досягає свого піку", - заявив Петер Сійярто.
Отже, якщо Україна залишатиметься непохитною у своєму рішенні щодо припинення транзиту нафти, то Угорщині більш нічого не залишатиметься, як відмовити нашій країні у постачанні електроенергії.
Аналогічної позиції дотримується і Словаччина. Словацький прем'єр Роберт Фіцо каже, що його країна перестане постачати в Україну дизельне паливо.
Водночас українська енергетика на сьогодні не може повністю задовільнити запит споживачів на електроенергію. Через це нам доводиться щодня її імпортувати. Причому одним із найбільших постачальників електроенергії в Україну є сусідня Угорщина.
Через це відмова в угорському імпорті може боляче вдарити по українському споживачеві. Енергетикам доведеться збільшувати тривалість відключень. І це тоді, коли країна йде до скорочення світлового дня і настання холодної пори року, коли обсяги енергоспоживання неминуче зростатимуть.
Нагадаємо, тим часом вже з 1 вересня в Україні зростуть акцизи на автомобільне пальне. Внаслідок цього дизпаливо подорожчає на вітчизняних АЗС у середньому на 2 гривні, а літр зрідженого газу стане дорожчим на 5 гривень.