Угорщина добиватиметься від України відновлення прокачування російської нафти нафтопроводом "Дружба". В іншому випадку Будапешт має намір блокувати виділення Європейським Союзом військової допомоги Україні.
З такою заявою виступив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Він повідомив, що транзит нафти компанії "Лукойл" через Україну до Угорщини, Словаччини та Чехії прописано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом.
На думку Сійярто, у цьому питанні Єврокомісія має посісти позицію членів Євросоюзу, а не України. Інакше Угорщина, яка сьогодні головує в Раді ЄС, має намір блокувати виділення 6,5 млрд євро з Європейського фонду миру Україні. Нагадаємо, цей фонд фінансується країнами ЄС для компенсації державам постачання озброєнь в Україну.
"Я дав зрозуміти, що поки це питання не буде вирішено Україною, всі повинні забути про виплату 6,5 мільярдів євро компенсації за поставки зброї з Європейської миротворчої програми. Тому що як виглядатиме виплата 6,5 мільярдів євро, якій ми сприяємо, поки Україна загрожує безпеці нашого енергопостачання? Я вважаю, що тут кристально чиста ситуація, і Єврокомісія повинна справді тиснути на Україну, щоб знову дозволити поставки нафти "Лукойлу" через Україну", - заявив глава МЗС Угорщини.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Нагадаємо, у червні Україна посилила санкції проти компанії "Лукойл". 17 липня Петер Сійярто заявив, що транзит нафти до Угорщини територією України припинився, що загрожує країні енергетичною кризою. Наступного дня аналогічну заяву зробив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Він повідомив, що його країна також перестала отримувати постачання нафтопроводом "Дружба".
Укртранснафта того ж дня повідомила, що транзит не припинявся та забезпечується у тих самих обсягах.
Нагадаємо, сьогодні ми також повідомляли, що Угорщина пригрозила припиненням експорту електроенергії в Україну на тлі скандалу із прокачуванням нафти. Словаччина має намір припинити постачання дизпалива.