Учені передбачають зіткнення Землі з астероїдом: доведеться терміново евакуювати мільйони людей

Автор: Марченко Любов

До нашої планети наближається астероїд, що летить із космосу. Учені розрахували, що його траєкторія пролягатиме дуже близько від Землі, і через це може відбутися зіткнення двох небесних тіл. Зіткнення з цим астероїдом не матиме для нашої планети фатальних наслідків, але призведе до велетенської катастрофи.

Учені передбачають зіткнення Землі з астероїдом: доведеться терміново евакуювати мільйони людей - today.ua

Про астероїд, що отримав класифікацію як 2023 DW, повідомили учені НАСА, пише noworries.

Небесне тіло діаметром майже 50 метрів, відповідно до розрахунків, має пролетіти повз нашу планету на відстані 1,8 млн кілометрів. За астрономічними вимірами це – зовсім невелика відстань. А за час, який залишається астероїду до максимального зближення з нашою планетою, він іще може піддатися гравітаційному впливу інших небесних тіл.

Наразі учені оцінюють ймовірність зіткнення як 1 до 560, і ним не можна нехтувати.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Учені передбачають зіткнення Землі з астероїдом: доведеться терміново евакуювати мільйони людей

У будь-якому випадку глобальної катастрофи не станеться

50-метровий астероїд не зможе завдати планеті такої шкоди, щоб це запустило якісь незворотні процеси. Але масштаби катастрофи будуть дуже великими і дуже руйнівними.

В якій точці земної кулі може відбутися зіткнення, звісно ж, зараз невідомо. Якщо так станеться, то учені знатимуть про це за пару діб до цієї події. І, можливо, з цього регіону планети доведеться терміново евакуйовувати мільйони людей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На жаль, такий сценарій цілком реальний. Але на щастя, до зближення з астероїдом ще залишається 23 роки. Його максимальне наближення до Землі "заплановане" на 14 лютого 2046 року. І в людства ще є час, аби подумати, як можна запобігти катастрофі. Адже наука на місці не стоїть.

Нагадаємо, ще три великі астероїди буквально цими днями наблизились до нашої планети. Найближчий із них має пролетіти на відстані 3,5 млн кілометрів.