Today.ua

У жовтні відбулось підвищення пенсій: стало відомо, чому в багатьох громадян виплати залишились незмінними

Жовтневе підвищення пенсій завершилось. Наразі розмір середньої пенсії становить 4539,36 грн. Багато українців уже встигли отримати оновлені виплати. Та підвищення пенсій відбулось не для всіх. Стало відомо, чому в багатьох громадян виплати залишились незмінними.

Попри перерахунок пенсійних виплат чимало пенсіонерів залишились невдоволеними. У багатьох пенсії залишились нижчими за середній розмір. Навіть більше, багато хто не отримав ані копійки підвищення.

"Пенсійний кур’єр" зробив добірку з претензіями українців з приводу жовтневого перерахунку пенсій із роз'ясненнями від ПФУ.

В киянки Віри Маєвської пенсія не змінилась. Вона і надалі отримуватиме 2100 грн пенсійних виплат. Її пенсія залишилась незмінною через недостатній страховий стаж. У жінки він становить 20 років. Тому вона отримує мінімальну пенсію, яка з 1 березня становить 2100 грн. А в жовтні були підвищені пенсії громадянам зі стажем понад 30 років для жінок та понад 35 -  для чоловіків.  Віра Маєвська фактично працювала довше, але вона не змогла підтвердити свій підприємницький стаж.

Аналогічна скарга і в Марини Кравець з Дніпра. Її пенсія також не зазнала жодних змін, хоча жінка має більш ніж 30 років стажу. Та вона лише недавно досягла пенсійного віку. А жовтневий перерахунок відбувся для громадян, вік яких рівний або перевищив  65 років.

Алла Вертій також каже що не помітила змін після жовтневого перерахунку. Жінка є інвалідом І групи та отримує пенсійні виплати у розмірі 2300 грн. Так могло трапитись і через брак стажу, і через вік жінки. Пенсія у розмірі 2300 грн рахується мінімальною, яку можуть отримувати інваліди І групи, а також громадяни, які мають повний трудовий стаж, але ще не досягли 65-річного віку. У жовтні пенсії цих категорій громадян не переглядались.

А ось Ірина Волкова з Херсонщини і стаж має понад 35 років, і 65-й день народження вже відсвяткувала, а от пенсія в неї не зазнала змін. У таких випадках вірогідною причиною може бути те, що людина продовжує працювати після досягнення пенсійного віку.

Варто зазначити що для людей віком від 65 до 69 років, які мають повний трудовий стаж (30/35 років) мінімальна пенсія за віком становить 40% від мінімальної зарплати. У жовтні відбулось зростання і мінімальної заробітної плати. Та це дало змогу підвищити мінімальну пенсію лише на 80 грн і наразі вона становить 2680 грн. Зауважимо, що підвищення мінімальної зарплати жодним чином не впливає на пенсійні виплати, які перевищують мінімальний розмір.

Наведені історії спонукають до висновку, що кожен випадок індивідуальний. Тому, якщо у вас виникли запитання щодо пенсійних виплат, то вам варто звернутись за роз'ясненнями до Пенсійного фонду. І наостанок наведемо деякі данні з Пенсійного фонду. У жовтні підвищення пенсійних виплат було проведено тільки для 2,8 млн людей. Для більшого розуміння відзначимо що наразі в Україні нараховується 10,7 млн пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав 231 грн.

Нагадаємо, Укрпошта буде виплачувати пенсії навіть під час блекауту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ