У Viber з'явився новий вид шахрайства: як себе вберегти

Автор: Лобанова Єлизавета

Viber попередив своїх користувачів про новий вид шахрайства, який набирає популярності. На цей раз зловмисники винайшли схему обману через участь в голосуваннях. Абонентів Viber запрошують взяти участь в опитуваннях, а потім викрадають у них гроші.

У Viber з'явився новий вид шахрайства: як себе вберегти - today.ua

У службі безпеки Viber повідомили, що шахраї через спеціальні бази даних, в яких міститься інформація про користувача – його номер телефону, номер карти, ім’я та прізвище, знаходять потрібних клієнтів та надсилають їм повідомлення зі спеціальним текстом.

Повідомлення надсилаються з підробленої сторінки Viber, але користувачі цього знати не можуть. У своїх повідомленнях шахраї вказують ім’я та прізвище особи, щоб підвищити рівень довіри до себе. Потім користувачеві надсилають посилання на сайт, на якому можна проголосувати за Viber, або повідомляють про те, що він став переможцем конкурсу і протягом певного періоду потрібно забрати свій приз.

У Viber з'явився новий вид шахрайства: як себе вберегти

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

У таких повідомленнях містяться посилання, перейшовши на яке, користувач автоматично стає жертвою шахраїв. Робити цього, звичайно, ні за що не можна. Усі сайти з такими розіграшами створені з однією метою – виманити платіжні дані для крадіжки грошей з карти абонента.

Під час переходу на посилання на телефон або комп’ютер користувача Viber завантажується шкідливий софт, який викрадає його особисті дані, паролі та іншу інформацію, в тому числі данні про банківську картку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У месенджері Viber є функція блокування шахраїв. Можна налаштувати додаток таким чином, щоб не отримувати повідомлення від сторонніх абонентів, яких немає у вашій телефонній книзі.

Раніше повідомлялося, як користувачі можуть увімкнути функцію захисту від шахраїв у Viber. 

Головне