Після нетривалої літньої паузи, пандемія Covid-19 знову пішла в наступ. Кількість летальних наслідків цієї хвороби росте день при дні. Через це Всесвітня організація охорони здоров'я закликала людство знову повернутись до методів профілактики і маскового режиму.
"Я стурбований зростаючою тенденцією смертності від коронавірусу і тим, що кількість випадків продовжує зростати. Це створює додаткове навантаження на і так вже перевантажені системи охорони здоров’я та медичних працівників", - повідомив генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Адхан Гебрейєсус.
За словами очільника ВООЗ, планетою зараз розповсюджується декілька підвидів штаму Омікрон, який панував ще в минулому сезоні. Однак у цих підвидів з'явилися нові небезпечні мутації.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Найбільше медиків непокоїть підваріант Омікрона – BA.2.75, який отримав назву Цезар. Його вперше було виявлено у травні цього року на території Індії. Він агресивніший за свого попередника і частіше призводить до важких наслідків.
Отже, аби уповільнити розповсюдження небезпечної інфекції, людство має згадати і відновити всі профілактичні заходи, які були відпрацьовані у боротьбі з ковідом. В першу чергу це – масковий режим, провітрювання приміщень, уникання великих скупчень людей, а також дотримання протоколів тестування і лікування захворювання.
Нагадаємо, інкубаційний період коронавірусу зазвичай становить до 14 днів. Отже людина може бути вже інфікована, але ще не знати про це і встигнути до появи перших симптомів інфікувати багато людей зі свого оточення. Саме тому носіння маски – один із головних і найбільш дієвих методів профілактики Covid-19.