У середині вересня українців спантеличила несподівана ціна на огірки: чим пояснюють таку зміну вартості

В Україні  на ринках утворилась несподівана ціна на огірки. Зазвичай ще під фінал літа огірки починають стрімко дорожчати, і їх вже не придбати за літніми цінами. Але цьогоріч в Україні усе трохи не так. Останніми днями ціна на огірки відчутно впала.

У середині вересня українців спантеличила несподівана ціна на огірки: чим пояснюють таку зміну вартості - today.ua

Втім, для представників тепличного бізнесу таке падіння ціни на цей овоч не стало несподіванкою. Вони кажуть, що були до цього готові. Адже в Україні день при дні зростають на ринку обсяги тепличного огірка другого обороту.

Таким чином на сьогодні ціна, яку правлять за огірки тепличні комбінати, становить 10-15 гривень за кілограм, що в середньому на третину менше ціни минулого тижня і на 16% менше, ніж було на цю пору в минулому році.

У середині вересня українців спантеличила несподівана ціна на огірки: чим пояснюють таку зміну вартості

Власники тепличних комбінатів кажуть, що знижувати ціну їх змушує ринок. Попит на тепличну продукцію зараз невисокий, адже в Україні ще повним ходом продаються ґрунтові овочі, у тому числі ще є подекуди й ґрунтові огірки. Отож на тепличний огірок поки великого попиту немає. Та й пропозиції на ринку вистачає. Тому роздрібні торгівці беруть огірки невеликими партіями, щоби не прогоріти з реалізацією.

Отже, виробники змушені знижувати ціну на свій овоч. Причому вони не виключають, що зі збільшенням пропозиції ціна може впасти ще. Адже пікове завантаження ринку огірками другого обороту ще попереду.

Другим оборотом називають літню сівбу огірка в теплицях після нетривалої перерви. Зазвичай готову розсаду висаджують у теплицях наприкінці липня - на початку серпня. Таким чином вдається восени отримати щедрий врожай тепличник огірків, вирощених без застосування підігріву.

Нагадаємо, бувалі городники дали рецепт, як подовжити період плодоносіння огірків у серпні та навіть у вересні.

ДЖЕРЕЛОagrotrend