У Румунії зміниться порядок виплат за житло українським біженцям: про що попередили в уряді

У Румунії змінять порядок виплат українським біженцям за проживання. З 1 квітня гроші отримуватимуть не власники житла за розміщення біженців, а безпосередньо громадяни, які мають статус тимчасового захисту.

У Румунії зміниться порядок виплат за житло українським біженцям: про що попередили в уряді - today.ua

Про умови нарахування виплат за житло українцям розповіла координатор гуманітарної допомоги Мадалина Турза.

Щоденні витрати уряду на біженців з України становлять понад 350 тисяч євро. Лише у лютому 2023 року в Румунії було розселено понад 109 тисяч українців. Це при тому, що потік біженців до країни вже спав.

За розміщення кожного біженця з України держава платить власникам житла 14 євро на день за схемою "50/20" (50 лей за проживання та 20 лей за харчування).

У Румунії зміниться порядок виплат за житло українським біженцям: про що попередили в уряді

Проте порядок виплат румунський уряд вирішив змінити. Щоб українські біженці були більш незалежними та інтегрованими у суспільство, громадянам, які знайдуть у Румунії роботу та запишуть своїх дітей до шкіл у Румунії, до кінця 2023 року виплачуватимуть 2000 лей (400 євро) на сім'ю. Цієї суми вистачить на оренду житла.

Домовласники, які приймають у себе українських біженців, більше не отримуватимуть за них виплати.

Для порівняння, 2-кімнатна квартира за 300 євро, в якій приймали 4 біженців, приносила власнику 1000 євро завдяки програмі "50/20", а вілла за розміщення 16 осіб коштувала державі 5000 євро на місяць.

Схема допомоги "50/20" залишиться доступною для найуразливіших категорій біженців, осіб віком від 65 років та українських студентів, які навчаються в румунських університетах.

При цьому біженці з України продовжуватимуть користуватися безкоштовними медичними, а також соціальними та освітніми послугами в Румунії.

Раніше повідомлялося, які види допомоги можуть отримати українські біженці в Румунії.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua