Польща поставила у пряму залежність вступ України до Європейського Союзу від відновлення історичної пам'яті жертв Волинської трагедії. Варшава наполягає на ексгумації тіл жертв українських націоналістів та передачі їх Польщі.
Пряма заява про те, що поки це питання не буде врегульовано, шлях для України до ЄС має бути закритий, зробив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш. Він заявив, що Польща не повинна погоджуватися на вступ України до ЄС, допоки дві країни не прийдуть до компромісу в оцінці подій початку 40-х років минулого століття, що відбувалися на Волині.
Він запропонував політикам поставити такий ультиматум Києву.
Водночас Косіняк-Камиш заявив, що Варшава повністю підтримує Україну у відбитті російської агресії. Він зазначив, що хоча між країнами зараз не все ідеально, саме перемога України має стати справедливим підсумком нинішньої війни.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
"Закінчення війни – це лише перемога України", – заявив голова Міноборони Польщі.
Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що будь-яке інше завершення конфлікту є прямою загрозою безпеці Польщі.
Нагадаємо, неоднозначність сприйняття подій, що відбувалися на Волині 80 років тому, у Польщі та Україні криється у самій історіографічній назві. У Польщі масові вбивства мирних жителів бойовими загонами українських націоналістів не називають інакше, як Волинська різанина.
Українські політики зазвичай намагаються пом'якшувати формулювання, говорячи про Волинську трагедію. У націоналістичних колах вважають події 40-х років XX століття відплатою за роки утисків українців на польських землях.
11 липня у Польщі – Національний день пам'яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої. Переважна більшість поляків, згідно з соцопитуваннями, хотіла б, щоб Україна дозволила необмежену ексгумацію жертв Волинської трагедії (різанини), жертвами якої стали десятки тисяч поляків.
Нагадаємо, з перших днів війни Польща активно приймала українських біженців та надавала їм допомогу. Зокрема українці можуть отримати гроші на початок самостійного життя.