У Польщі видадуть безкоштовне житло українським біженцям: хто і коли зможе заселитися

Польща продовжує приймати українських біженців. Багатьох з них розселяють у центри тимчасового проживання, і один з таких нових центрів невдовзі з'явиться у Люблінському воєводстві.

У Польщі видадуть безкоштовне житло українським біженцям: хто і коли зможе заселитися - today.ua

За інформацією видання "Наша Польша", у місті Замостя, яке вважається мальовничим туристичним осередком, готують до здачі квартири, де безкоштовно житимуть українські біженки з дітьми. Житло надається у рамках ініціативи "Любельщина допомагає Україні", в який з фондів ЄС було виділено близько 5 мільйонів злотих (приблизно 1 млн євро).

Для українців у цьому центрі готують 10 квартир, де розмістяться до 40 осіб. Планується, що тимчасове житло виділятимуть біженкам із дітьми. Раніше тут розташовувався воєводський центр медицини праці.

У Польщі видадуть безкоштовне житло українським біженцям: хто і коли зможе заселитися

Наразі у будівлі роблять капітальний ремонт та планується перепланування для створення простору, де буде усе необхідне для життя українців. У будинку облаштують дитячу кімнату, пральню, загальну вітальню, також поряд будуть кабінети психолога, перекладача та юриста, які прийматимуть біженців. 

Відомо, що центр допомоги українським біженцям у польському місті Надажин уже прийняв понад 120 тисяч наших співвітчизників. Багато центрів працюють у Варшаві та Кракові. Розселили біженців у Глівіце, Вроцлаві та інших містах. Для пошуку прихистку можна звертатися на сайт ukrainesupport.net/pl.

Проживання у центрі буде безкоштовним. Відкриття планується лише наступного року.

Раніше повідомлялося, що полякам зупинили виплати компенсації за притулок, наданий українцям.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua