Українські біженці у Польщі отримають банківські картки для нарахування виплат від німецького фонду Diakonie Katastrophenhilfe. Їх розсилають поштою з 18 травня.
Кошти передбачені для українців, які подали відповідні заявки у березні поточного року. Про це повідомила Yavp.pl.
Йдеться про виплати у розмірі 710 злотих (6250 грн) на заявника та по 610 злотих (5370 грн) на кожного з решти членів сім'ї. Гроші виплачують упродовж трьох місяців. Їх у Польщі зможуть отримати 2500 сімей, що знайшли притулок на території Польщі.
Громадяни, кому вже відправили банківські картки для виплати грошової допомоги, отримають повідомлення через SMS. Після отримання карток потрібно створити пароль на сайті Sontse.org – тоді буде перераховано гроші. Можна буде використовувати рахунки як для покупок у магазинах, так і для зняття готівки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Карти будуть анульовані після завершення програми. Потрібно встигнути зняти кошти чи вчасно витратити їх у торгових мережах.
Нагадаємо, що перша фаза виплат закінчилася у січні 2023 року. Тоді фінансову підтримку отримали 7287 українських сімей. Наразі проводиться другий етап реалізації зазначеного проекту.
Українські біженці тимчасово повертаються додому
Наші співвітчизники повертаються додому, щоб отримати допомогу у сфері репродуктивного здоров'я, бо ці можливості обмежені у Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії.
За даними дослідження, опублікованого всесвітньою правозахисною організацією "Центр репродуктивних прав", українські біженці стикаються з фінансовими труднощами, страхом, тривогою та неналежним доглядом за кордоном, що негативно впливає на їх спільний добробут.
Старший регіональний директор Центру репродуктивних прав у Європі Лія Хектор зазначила, що здоров'я та благополуччя частини українців перебувають під загрозою, бо вони не можуть отримати доступ до медичної допомоги та послуг підтримки.
Раніше повідомлялося, що у Польщі підвищать розмір допомоги на дітей.