У Польщі українських біженців масово виселяють із гуртожитків: що стало причиною

Автор: Лобанова Єлизавета

Українських біженців, які безкоштовно мешкали у гуртожитках Ягеллонського університету у Кракові, зобов'язали залишити тимчасове житло до кінця серпня. Під час заселення українцям дозволили пожити там 18 місяців, проте тепер виселяють раніше обговорюваного терміну.

У Польщі українських біженців масово виселяють із гуртожитків: що стало причиною - today.ua

За словами місцевих волонтерів, українським біженцям, які мешкають у двох гуртожитках університету, ще у березні повідомляли, що вони зможуть жити тут протягом 18 місяців. Але у серпні адміністрація університету змінила своє рішення.

Пояснюють таке рішення тим, що наприкінці серпня закінчується фінансування перебування біженців, яке надійшло від Воєводського управління. Тому громадян заздалегідь попередили про те, щоб вони самі шукали собі житло та наприкінці місяця мали кудись переїхати. У Польщі українських біженців масово виселяють із гуртожитків: що стало причиною

У Ягеллонському університеті уточнили, що 18-місячний період стосувався легального перебування біженців саме у Польщі. У той же час волонтери запевняють, що в березні представники університету під час зустрічі сказали біженцям, що вони можуть перебувати в гуртожитках 18 місяців.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Загалом у гуртожитках університету у Кракові проживає 150 осіб. Це переважно матері з дітьми та інваліди.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами біженців, вони готові платити за перебування в корпусах університету якусь суму, проте не зможуть дозволити собі орендну плату за окрему квартиру або будинки в Кракові. З 8 серпня розпочнуться індивідуальні зустрічі представника університету та волонтерів з українцями, щоб обговорити питання їхнього подальшого проживання.

Раніше повідомлялося, що українським біженцям, які мали 90 днів безвізу, відмовляють у повторному перетині польського кордону.

Головне