Польща надала українським біженцям право на роботу, але на ринку праці фіксується дефіцит у деяких галузях. Зокрема, українці не можуть претендувати на вакансії, які потребують знання польської мови. Польські роботодавці підвищують зарплати, проте це не допомагає закрити вакансії, на які зараз є високий попит.
У сфері громадського харчування роботодавці не можуть набрати персонал на відкриті позиції. Навіть з урахуванням підвищення зарплат, охочих немає. Те саме стосується польових робіт. Українки, котрі переїхали до Польщі з дітьми, не йдуть працювати на поле чи ферму.
За останні три місяці з'явилося понад 53,3 тисячі пропозицій для сезонних та тимчасових працівників. Конкуренція за сезонних робітників посилюється і платити їм почали більше.
У середньому зарплата сезонних працівників складає 20 злотих брутто на годину плюс надбавки. У великих містах цього року зарплата збільшиться на 10-20%. У сфері обслуговування місячна зарплата становить середньому 5000 злотих брутто. Компанії заповнюють частину вакансій біженцями з України, але незнання польської мови не дозволяє їм піти на ту роботу, яку їм хотілося б. Багатьом успішним в Україні юристам, інженерам, журналістам та офісним працівникам доводиться опановувати у Польщі робітничі професії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До того ж, жінкам у Польщі важче знайти роботу. Більшість пропозицій роботи розраховано на чоловіків: будівельниками, вантажниками, різноробочими.
Раніше повідомлялося про умови праці та рівень зарплат для українців в Угорщині.