Українці передпенсійного віку, яких скоротили з роботи, мають право достроково вийти на пенсію. Але дострокова пенсія призначається лише за певних умов, і мають право на неї не всі звільнені.
У Пенсійному фонді розповіли, хто має право отримати пенсію до досягнення 60 років у разі звільнення з роботи.
Претендувати на достроковий вихід на пенсію можуть лише ті українці, які були звільнені з роботи за скороченням штату або через ліквідацію чи перепрофілювання підприємства, на якому вони працювали. У випадку звільнення за власним бажанням права на дострокову пенсію у них немає.
При цьому українцеві можуть дати дострокову пенсію у тому випадку, якщо:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- на день звільнення йому залишається до досягнення пенсійного віку не більше ніж півтора року;
- у нього є мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у 2023 має бути не менше 30 років стажу);
- він зареєструвався у Державній службі зайнятості упродовж 30 календарних днів із дати звільнення і протягом 7 календарних днів від моменту реєстрації йому не знайшли підходящої роботи.
Отже, якщо безробітний відповідає усім цим критеріям, то він може претендувати на дострокову пенсію.
Однак ці правила не діють для громадян, які були звільнені з державної служби. Так, у ПФУ дали відповідь на запитання українки, яку скоротили з державної служби.
"Чи має право працівник на достроковий вихід на пенсію за півтора року при скороченні згідно з п.1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу"?", - поцікавилася жінка.
Їй відповіли, що на державних службовців, на жаль, це право не поширюється. Законом "Про державну службу" не передбачено зниження пенсійного віку працівникам цієї категорії.
"Пенсії за віком згідно із Законом України "Про державну службу" призначаються після досягнення 60-річного віку для жінок та 62-річного віку для чоловіків. Зниження пенсійного віку для призначення пенсій за нормами вказаного закону не передбачено", - зазначено у відповіді.