У ПФУ розповіли, чи можна оформити пенсію жителю окупованої території

Автор: Марченко Любов

Жителям окупованої території пенсія за віком призначається так само, як і мешканцям території вільної України. Щоправда, майбутні пенсіонери із цих населених пунктів дещо обмежені у способах подавання документів.

У ПФУ розповіли, чи можна оформити пенсію жителю окупованої території - today.ua

Про це розповіли у Facebook-акаунті Пенсійного фонду України, відповідаючи на запитання.

"Підкажіть, як оформити пенсію за віком людям на окупованих територіях? Це єдине джерело доходу у людей. Виїхати з території можливості не мають", - запитала ПФУ одна з громадянок, в якої, очевидно, родичі пенсійного віку проживають на окупованій території.

У Пенсійному фонді відповіли, що пенсія за віком оформлюється громадянам автоматично. Але для цього у ПФУ мають бути всі дані про стаж роботи майбутнього пенсіонера. Усі дані з 2004 року перебувають в електронному реєстрі застрахованих осіб (РЗО). А ось відомості про страховий стаж, отриманий до 2004 року, є переважно лише у паперовому вигляді. Вони мають бути оцифровані та занесені до особистої пенсійної справи майбутнього пенсіонера. Проте роботодавець досі міг цього зробити. Отож, у такому разі майбутній пенсіонер буде змушений зробити це сам.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

"Якщо стажу в РСО недостатньо, то пенсію буде призначено за заявою, яку можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України", - пишуть у відповіді ПФУ.

Там також надають повний список документів, які потрібно подати в електронному вигляді, завіривши їх електронним підписом. Про те, де і як можна придбати КЕП (кваліфікований електронний підпис), можна дізнатись на порталі Пенсійного фонду. Ця процедура, до речі, триває кілька секунд.

Отже, до заяви про призначення пенсії слід додати скан-копії наступних документів:

  • паспорту;
  • ідентифікаційного коду;
  • документів про страховий стаж (трудової книжки, диплома про очне навчання, військовий квиток та ін.);
  • довідки про заробітну плату за 60 місяців поспіль. Такі 60 місяців безперервного стажу обираються у період до 30.06.2000 року. Цю довідку подавати не обов'язково, а лише за бажанням працівника, якщо він вважає, що в той період часу у нього була дуже висока зарплата, яка може позитивно вплинути на нарахування йому пенсії;
  • реквізитів банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк). Ці реквізити у формі довідки слід взяти у самому банку та потім відсканувати її, щоб долучити до заяви на пенсію.
  • фотографію для пенсійного посвідчення

У ПФУ розповіли, чи можна оформити пенсію жителю окупованої території При цьому в трудовій книжці слід відсканувати всі заповнені сторінки, а також можливі довідки про виправлення, якщо вони були. Щоб відсканувати документи, зовсім не обов'язково бігати містом у пошуках сканера. Досить зробити якісні фото потрібних документів смартфоном при нормальному денному освітленні. Тоді якість фото буде нормальною, і їх можна буде надсилати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З подачею документів краще поквапитися

Якщо заява про призначення пенсії буде подана протягом трьох місяців з дати досягнення пенсійного віку, то вам призначать виплати з дати вашого 60-річчя. Якщо подати заяву після трьох місяців, то пенсію призначать тільки із дня подання заяви.

Нагадаємо, у ПФУ пояснили чому деякі біженці за кордоном опинилися без виплати пенсії.