У ПФУ дали роз'яснення щодо виходу на пенсію в 55 років для жінок

Автор: Марченко Любов

В Україні відповідно до закону пенсійний вік настає в 60 років. Він однаковий для чоловіків і жінок. Але є непоодинокі випадки, коли можливий вихід на пенсію в 55 років, а іноді й у 50.

У ПФУ дали роз'яснення щодо виходу на пенсію в 55 років для жінок - today.ua

В Пенсійному фонді України розповіли, коли можливий вихід на пенсію в 55 років, і чи можуть жінки скористатись такою можливістю.

Приводом для роз'яснень стало звернення однієї з жінок.

“Здрастуйте, хочу запитати у якому віці жінки йдуть на пенсію?”, – запитала українка.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Очевидно, жінку збило з пантелику, що дехто може вийти на пенсію і в 50 років, а декому доводиться працювати й до 65. У ПФУ докладно роз'яснили, хто в якому віці може зараз вийти на заслужений відпочинок.

Річ у тім, що раніше українки йшли на пенсію в 55 років. Водночас, для чоловіків пенсійний вік становив 60 років. Але в 2011 році почався поступовий перехід від пенсійного віку 55 років у жінок до 60 років. Він тривав 10 літ: щороку додавали до пенсійного віку півроку. Таким чином, вже з квітня 2021 року жінки йдуть на пенсію, як і чоловіки – у 60 років.

Але і в 60 не всім вдається вийти на заслужений відпочинок. Для того, щоб вийти на пенсію в 60, треба мати певний страховий стаж. Цьогоріч він, наприклад, дорівнює 30 рокам. А вже з наступного року додадуть ще рік, і українцям вже треба буде мати 31 рік страхового стажу, щоби стати пенсіонером у 60 років. І так триватиме до 2028 року, доки тривалість необхідного страхового стажу не досягне 35 років.

У ПФУ дали роз'яснення щодо виходу на пенсію в 55 років для жінок

Проте, багато українців працювали неофіційно, і не в усіх є стільки років страхового стажу, аби стати пенсіонером в 60. Таким людям, як чоловікам, так і жінкам, дають можливість вийти на пенсію із меншим стажем, але в пізніше. Із меншим стажем можна буде вийти на пенсію або в 63, або в 65 років (залежно від тривалості накопиченого стажу).

Водночас, деякі жінки досі можуть вийти на пенсію і в 55 років. Але для цього вони повинні мати не менше 30 років страхового стажу, причому не менше 12 років із цього стажу відпрацювати на шкідливому виробництві.

Можна також вийти на пенсію навіть у 50 років. Таке право дають жінкам, які мають особливі заслуги перед батьківщиною (наприклад, матерям-героїням), або жінкам, які є учасницями бойових дій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж жінка не належить до жодної з цих категорій, то вона вийти на пенсію в 55 років не зможе. Їй доведеться працювати щонайменше до 60.

Нагадаємо, українців, які виїхали за кордон і вирішили там залишитися назавжди, можуть позбавити виплати пенсії.