У Пенсійному фонді розповіли, який стаж враховують жінкам-матерям при нарахуванні пенсії

У Пенсійному фонді розповіли, який стаж зараховується жінкам за ті періоди, коли вони були вагітні і доглядали за дитиною. При виході на пенсію враховуються не лише ті роки, коли жінка офіційно працювала, але і коли вона виховувала малолітніх дітей.

У Пенсійному фонді розповіли, який стаж враховують жінкам-матерям при нарахуванні пенсії - today.ua

Зазначається, що період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу за умови отримання допомоги при народженні дитини.

Якщо жінка отримує допомогу, то в стаж зарахують і час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Ці періоди зарахують за даними персоніфікованого обліку, відзначили в ПФУ.

Жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері осіб з інвалідністю з дитинства, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми. У Пенсійному фонді розповіли, який стаж враховують жінкам-матерям при нарахуванні пенсії Якщо жінка опікує неповнолітніх дітей, то до пенсії встановлюється надбавка, передбачена постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян", в розмірі 150 гривень на кожну неповнолітню дитину. Ці гроші виплачуються за умови, що жоден з батьків не отримує пенсію або державну соціальну допомогу на дитину.

Жінки в Україні на сьогоднішній день можуть виходити на пенсію після досягнення 60 років, за наявності страхового стажу не менше 28 років. Якщо стажу не вистачає, то потрібно допрацьовувати до 65 років і виходити на пенсію за віком.

Раніше повідомлялося, кому в грудні додадуть до пенсії по 800 гривень, а кому доплатять всього 80 грн.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua