У Німеччині збільшили виплати на українських біженців: на що можна буде витратити допомогу

Уряд Німеччини надав додатковий 1 мільярд євро на підтримку українських біженців. Цю суму буде розподілено між федеральними землями і витрачено на розміщення та забезпечення українців.

У Німеччині збільшили виплати на українських біженців: на що можна буде витратити допомогу - today.ua

Як відомо, деякі регіони Німеччини припинили приймати біженців із України, оскільки перевиконали план на найближчі місяці. Однак в'їзд до Німеччини для українців, як і раніше, відкритий, і вони отримують тут притулок, право на роботу, соціальну допомогу, медицину тощо.

Раніше канцлер Олаф Шольц заявляв, що додаткових коштів на прийом українців не буде виділено. За словами Шольца, зараз у Німеччині живе найбільша в Європі громада українських біженців, і кількість тих, хто просить притулок з інших країн лише зростає.

Як відомо, Німеччина веде досить ліберальну політику щодо всіх біженців, і лише з початку 2023 року в Німеччині було подано 101 981 прохання про притулок – на 78% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У цій статистиці не враховуються громадяни України, яким не потрібно надсилати офіційні запити та просити про притулок.

"Ми прийняли багато біженців з України, які знайшли притулок у Німеччині та були підтримані величезною кількістю волонтерів. Наразі у ФРН зареєстровано близько мільйона українських біженців. На сьогоднішній день це найвищий показник серед європейських країн. Водночас зростає кількість прохачів притулку. у Німеччині з інших країн", - заявив канцлер ФРН Олаф Шольц.

У Німеччині збільшили виплати на українських біженців: на що можна буде витратити допомогу

Які виплати отримують українці у Німеччині

З 1 січня 2023 року переселенці в Німеччині отримують:
  • 502 євро на дорослих;
  • 420 євро на дітей віком від 14 до 17 років;
  • 348 євро на дітей віком від 6 до 13 років.

Раніше повідомлялося, як українцям отримати повторний тимчасовий захист у Німеччині.