У Німеччині впали ціни на нерухомість: в якому місті можна купити найдешевше житло

Автор: Лобанова Єлизавета

У Німеччині подешевшали квартири. Зниження цін на нерухомість відбулося у всіх містах країни, в тому числі у Берліні. Проте найбільше подешевшали квадратні метри у Франкфурті.

У Німеччині впали ціни на нерухомість: в якому місті можна купити найдешевше житло - today.ua

Як показує новий індекс цін на нерухомість Асоціації німецьких Pfandbriefbanken (VDP), у першому кварталі 2023 року квартири та будинки в Німеччині подешевшали в середньому на 2,1%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо порівнювати із четвертим кварталом 2022 року, то ціни впали на 2%.

За останні 10 років таке явище спостерігається у країні вперше. Нерухомість у Німеччині з кожним роком дорожчала. Проте у 2023 році тенденція змінилася. Зниження цін торкнулося як багатоквартирних будинків, так і приватних.

За словами виконавчого директора VDP Йєнса Толкмітта, угод із купівлі квартир у Німеччині зараз мало. При цьому ціни на оренду не знижуються.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

У Німеччині впали ціни на нерухомість: в якому місті можна купити найдешевше житло

За перший квартал 2023 року у мегаполісах Німеччини ціни впали на 1,4% у річному обчисленні та на 1,3% у квартальному. Лише у Берліні квартири та будинки подорожчали на 1,0% у річному обчисленні, тоді як у порівнянні з попереднім кварталом ціни трохи знизилися (мінус 1,3%). Найбільше впали ціни на нерухомість у Франкфурті-на-Майні - на 6,4% у річному обчисленні та на 2,2% порівняно з четвертим кварталом 2022 року. У Гамбурзі, Дюссельдорфі, Кельні, Штутгарті та Мюнхені зниження цін у річному обчисленні становило від 2,3% до 3,8%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Основною причиною падіння цін на нерухомість експерти називають різке зростання відсоткових кредитних ставок, що робить покупку житла менш доступним для громадян.

Раніше повідомлялося, які ціни на оренду 1-кімнатних квартир у різних містах Німеччини.