У НБУ розповіли, що буде з курсом долара ближче до Різдва

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні не очікуються значні коливання курсу долара до кінця року. Про це заявили в НБУ, наголосивши також, що офіційний курс Нацбанку найближчим часом не зміниться.

У НБУ розповіли, що буде з курсом долара ближче до Різдва - today.ua

За словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, Національний банк намагатиметься не допускати значного спреду між готівковим та безготівковим курсом.

Протягом жовтня відбулося помітне зміцнення готівкового курсу, а листопаді курс ще більше зміцнився. Ця тенденція досить позитивна в цілому на фоні війни.

Ніколайчук заявив, що головна причина зміцнення готівкового курсу у жовтні - вирішення логістичних проблем із доставкою готівкової валюти до кас банків. Українці без проблем зараз можуть купити валюту у банку за умови відкриття депозиту строком на півроку. Це дозволяє утримувати більш-менш стабільний курс.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

У НБУ розповіли, що буде з курсом долара ближче до Різдва

Загалом за січень-жовтень 2022 року гривня девальвувала на 48,88%. Незважаючи на те, що ситуація із вивезенням зерна дещо стабілізувалася, вивозити іншу продукцію наразі не можна. Крім того, багато підприємств не виробляють довоєнного обсягу товарів, що пов'язано з міграцією працівників та з нестачею оборотних коштів у бізнесу. Це все впливає на приплив валюти до України, а отже, і на валютний курс.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нацбанк запровадив чимало обмежень для обмінників, які не дозволяють відверті спекуляції курсом, що позитивно впливає на валютний ринок загалом.

Нагадаємо, який курс валют встановили банки в Україні на 15 листопада 2022 року.