Нацбанк поступово повернеться до плаваючого курсу долара. Проте, на сьогодні приводів регулятор для цього не має. В НБУ пояснили, що одна з переваг плаваючого курсу полягає в тому, що він дозволяє не накопичувати дисбаланси в економіці. Значних дисбалансів в українській економіці наразі немає, а отже плаваючий курс найближчим часом не введуть.
У НБУ наголосили, що важливо не прогаяти той момент, коли ситуація розгорнеться на 180 градусів, і від фіксації обмінного курсу буде більше недоліків, ніж переваг, а дисбаланси почнуть накопичуватися.
Це станеться тоді, коли валютний ринок матиме більше можливостей для самозбалансування та пошуку рівноваги, коли буде альтернативний якір для стабілізації очікувань. До повномасштабного вторгнення цю роль відігравала інфляція, наголосив співробітник НБУ Володимир Лепушинський.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Він додав, що на валютний ринок впливає безліч факторів та подій, тому дуже важко спрогнозувати момент у часі, коли відбудеться перехід від фіксованого до плаваючого обмінного курсу, тим більше це відбуватиметься поступово.
Як відомо, з 21 липня 2022 року фіксований курс НБУ складає 36,56 грн/долар. Станом на 17 січня готівковий курс долара у банках коливається від 40,15 до 40,65 гривень.
Раніше повідомлялося, чому обмінники в Україні масово відмовляють населенню у прийнятті доларів.