Національний банк України (НБУ) попередив про суттєве збільшення кількості фальшивих купюр у країні. Останнім часом цей показник зріс на 62%.
У Нацбанку повідомили, що у квітні та травні в Україні спостерігалася підвищена активність фальшивомонетників. Регулятор припускає, що таким чином зловмисники хотіли перевірити ефективність методів протидії цьому явищу, які є в української держави.
Усього ж у першому півріччі частка фальшивих банкнот збільшилась на 62%. Однак у НБУ закликають не лякатися цих цифр. Порівняно з Європою показник поширення підроблених грошей в Україні незначний.
За результатами перших шести місяців 2024 року, на 1 мільйон банкнот Центробанку припадало лише 3,4 одиниці фальшивих банкнот. Наприклад, до повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну на такий самий обсяг справжніх грошей було 7,1 одиниці фальшивок.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Національний банк систематично здійснює моніторинг стану вилучення із обігу підроблених грошових знаків. Поки що у НБУ відсутня інформація про російський слід у прецедентах підробки української валют", - зазначили у Національному банку України.
У НБУ повідомили, що найчастіше фальшивомонетники підробляють долари (95% від загальної кількості вилучених банкнот). Найбільш популярною, очікувано, стала купюра $100.
Якщо говорити про національну валюту, то зловмисники вважають за краще створювати 500-гривневі купюри зразка 2006 року та банкноти номіналом 200 грн від 2007 року. Серед загальної маси вилучених підроблених гривень вони становили 90%.
Одним зі способів боротьби з фальшивомонетниками є вилучення зі вжитку з наступною заміною купюр старого зразка. Нагадаємо, такий захід з 1 серпня НБУ анонсував для купюр номіналом 500 грн, випущених у період із 2003 до 2007 року.