У НБУ назвали причини коливання курсу долара після оголошення Росією мобілізації

Курс долара в Україні цього тижня виріс до 45 гривень після оголошення Росією мобілізації. Через три дні курс опустився до 43 грн за долар, але це вище, ніж було тиждень тому. Однак, значно більший вплив на долар мають події на валютному ринку в США.

У НБУ назвали причини коливання курсу долара після оголошення Росією мобілізації - today.ua

У НБУ запевнили українців, що продовжують вживати заходів, щоб зменшити різницю між готівковим та безготівковим валютним ринком та збільшенням ставок за гривневими активами, щоб громадяни мали альтернативні інструменти для збереження власних гривневих заощаджень.

У Нацбанку заявили, що готівковий валютний ринок залишається досить чутливим до змін в інформаційному середовищі. Поточні коливання курсу пов'язані, зокрема, з психологічним чинником на фоні спроб Росії залякати Україну мобілізацією, яка, за словами Путіна та Шойгу, "часткова", але всі розуміють, що призивати будуть не 300 000 росіян, а набагато більше.

Ситуація на міжбанківському валютному ринку, навпаки, покращується, зазначили в НБУ. Зокрема, зросла пропозиція валюти з боку експортерів, насамперед завдяки роботі зернового коридору. У НБУ назвали причини коливання курсу долара після оголошення Росією мобілізації На сьогоднішній день українці можуть купувати безготівкову валюту з наступним вкладенням її на депозит, за курсом, близьким до офіційного. Також Нацбанк дозволив банкам збільшити пропозицію у готівковому сегменті валютного ринку та вирішив проблему з нестачею готівки в касах. Громадяни довгий час не могли зняти свої долари з карток та депозитів, і зараз таку можливість вони мають.

Курс долара, станом на 25 вересня, у банківських обмінниках у середньому становить 42,80 грн/дол. Щодо євро курс гривні наразі складає 41,80 грн/євро. Продати американську валюту українці можуть у середньому за 41,70 грн за долар, євро – по 40,51 грн за євро.

Раніше повідомлялося, скільки коштували долар та євро у п'ятницю, 23 вересня, напередодні вихідних.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua