У НБУ назвали новий ліміт на зняття готівки з картки за кордоном

На фоні того, що Нацбанк відпустив курс долара для банків, регулятор вирішив залишити можливість зняття коштів за кордоном із валютних рахунків, відкритих в українських банках, в межах щоденного ліміту у 100 тис. грн.

У НБУ назвали новий ліміт на зняття готівки з картки за кордоном - today.ua

У прес-службі НБУ повідомили, що громадяни і надалі зможуть знімати за кордоном готівку з валютних карток, не перевищуючи ліміт 100 тис. грн на добу. Цей ліміт не стосується оплати товарів та послуг.

На більшість із них безготівкові платежі за кордоном українці можуть проводити без обмежень. Незважаючи на зменшення ліміту на зняття гривень, українці й надалі матимуть змогу знімати гроші з гривневих та валютних карток за кордоном. Проте, слід пам'ятати, що тепер банки можуть підвищувати курс валют на власний розсуд. Розраховуючись картою за кордоном, слід звернути увагу, по якому курсу конвертується валюта. Адже, незважаючи на те, що курс долара НБУ залишається незмінним - 29,25 грн за долар, деякі банки дозволили собі підняти курс до 37-37 грн за долар.

На сьогоднішній день банкам заборонено надавати кредити юридичним особам у національній валюті для погашення кредитів в іноземній валюті, а також змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених із юридичними особами (крім банків) на гривню.

Відповідні зміни також покликані обмежити можливості для непродуктивного відтоку капіталу та зберегти золотовалютні резерви на достатніх рівнях.

Раніше повідомлялося, що глава monobank Олег Гороховський відреагував на рішення НБУ щодо встановлення різної курсової вартості долара для різних операцій.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua