У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на комуналку для населення

За прогнозами Національного банку України, інфляція у 2023 році знизиться до 21%. Щоправда, це станеться лише за умови припинення емісійного фінансування бюджету. Але водночас тарифи на комуналку для населення зростуть.

У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на комуналку для населення - today.ua

Про ймовірне зниження темпів інфляції в Україні розповів на брифінгу голова правління НБУ Андрій Пишний. Крім того, він вважає, що тарифи на комуналку поступово зростуть до ринкового рівня.

"Швидше зниження інфляції стримуватиме високу вартість енергоносіїв, що стимулюватиме до поетапного приведення тарифів житлово-комунального господарства до ринкового рівня", - повідомив голова Нацбанку.

У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на комуналку для населення

Андрій Пишний зазначив, що окрім зниження зростання грошової маси, уповільненню інфляційних процесів сприятиме поступове налагодження логістики та виробничих процесів в Україні. Також темпи девальвації гривні знизяться на тлі спаду загальносвітової інфляції.

 

За умови наявності всіх перерахованих факторів очікується уповільнення інфляційних процесів у країні та вихід наступного року на рівень інфляції у 21%. А ще через рік, за збереження такої тенденції, очікується ще більше уповільнення, яке призведе до рівня інфляції в 10% або навіть менше.

Але, звичайно, багато залежатиме від подальшого розвитку військових дій в Україні. Зниження ризиків безпеки лише сприятиме затиханню "інфляційного шторму" в країні.

Нагадаємо, НБУ повідомив про виведення з обігу банкнот номіналом 5, 10, 20 та 100 гривень, які було надруковано з 2003 по 2007 роки. Їх планують замінити монетами та банкнотами нового зразка.