У Нацбанку розповіли про перехід українців на розрахунки в євро

Автор: Марченко Любов

Євровалюта є перспективною для України, оскільки географічною ми перебуваємо в зоні євро. Водночас, поки що говорити про перехід української економіки та пересічних українців на розрахунки в євровалюті, було би передчасним.

У Нацбанку розповіли про перехід українців на розрахунки в євро - today.ua

Про перспективи переходу України та українців на євровалюту розповіла перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Українська економіка почала поступово зміщуватися в зону євро ще до обіцяного кандидатства у члени ЄС. Власне, до цього кроку Україну підштовхнула РФ після того, як 2014 року вторглася на територію нашої країни. Розуміючи, що від агресивної сусідки можна чекати будь-чого (що згодом і підтвердилося), Україна почала активно переорієнтувати свій ринок на захід. І, звичайно, частка розрахунків у євро значно зросла.

"Наша економіка, якщо подивитися експорт-імпорт, мігрує до єврозони. Це сталося раніше, ніж ми стали кандидатом у члени ЄС, це почалося, коли ми почали більш активно припиняти зв'язки із країною-агресором", - зауважила Рожкова.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

При цьому вона зазначила, що ми знаходимося в єврозоні географічно та поступово рухаємось туди економічно. Звичайно, після війни торговельно-економічний оборот України з Євросоюзом має зрости, причому зрости дуже відчутно. І, природно, зростатиме й обсяг розрахунків у євровалюті.

Втім, і роль долара у міжнародних розрахунках України залишатиметься високою. Адже на сьогодні саме долар посідає лідерство у міжнародних фінансових операціях нашої країни. Так, у квітні 2023 року на частку євро припало 31,74% усіх транскордонних транзакцій, а розрахунки в доларах проводилися в 42,71% від загального обсягу фінансових операцій.

Тому роль долара у міжнародних розрахунках України поки що залишається, і ще довго залишатиметься домінантною. Проте дрейф у бік євро продовжуватиметься.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, говорити про повну заміну національної валюти на євро поки що передчасно. Та й невідомо, чи піде Україна таким шляхом. Адже багато країн ЄС використовують для внутрішніх розрахунків свою національну грошову одиницю.

Нагадаємо, тим часом українцям радять відмовитися від скуповування доларів, оскільки гривня поки що залишається стабільною і доволі міцною.