У Нацбанку попереджають про можливий стрибок курсу долара: гривня опинилась під великою загрозою

Автор: Марченко Любов

Над українською національною валютою нависла загроза стрімкого знецінення. Через її надлишок, що був утворений через друк додаткової грошової маси гривня може втратити ціну. Отже, цю грошову масу треба за будь-яку ціну стримати, аби вона не пішла на ринок. Найкращий вихід – зв'язати готівкові кошти в гривнях банківським депозитами. Це знизить обсяг гривневої готівки і стримає зростання курсу долара.

У Нацбанку попереджають про можливий стрибок курсу долара: гривня опинилась під великою загрозою - today.ua

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Торік обсяг емісійного фінансування бюджету склав 400 мільярдів гривень. Усі ці гроші опинилися на руках в українців. А тепер ця сума загрожує будь-якої миті обвалити саму гривню.

"Українська економіка має колосальний профіцит ліквідності спричиненого фінансуванням бюджету війни. Лише НБУ за минулий рік надрукував для бюджету 400 мільярдів гривень. І уся ця ліквідність наразі створює навіс, який загрожує курсовій стабільності", - каже Андрій Пишний.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Єдиний дієвий вихід із такої ситуації – скорочення кількості готівкової гривні на ринку. Для цього треба заохотити людей класти гроші на депозити. Але, щоб вони користувалися банківськими депозитами як засобом збереження грошей, треба зробити ці вклади привабливими.

У Нацбанку попереджають про можливий стрибок курсу долара: гривня опинилась під великою загрозою

"Бо якщо вам пропонують вклад у 10% річних, а інфляція 26%, ви думаєте: та, навіщо мені цей депозит, мороки більше, ніж прибутку. Але коли роблять пропозицію на рівні 20% — замислитеся і залишите гроші в банку", - вважає головний банкір країни.

За словами Андрія Пишного, Нацбанк має немало важелів впливу, щоби спонукати комерційні банки до підвищення відсотків за депозитами. І він користуватиметься цим впливом, аби запобігти знеціненню гривні та стрімкому зростанню курсу долара.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми хочемо, щоби банки усвідомили, що вони також відповідають як за захист коштів населення і бізнесу, так і за збереження довіри до національної валюти", - підсумував голова Нацбанку.

Нагадаємо, стало відомо, коли Україна може повернутись до довоєнного курсу долара. Довоєнної вартості гривня вже не матиме ніколи.

Головне