У Нацбанку назвали ризики покупки біткоїнів для українців

Люди у всьому світі спостерігають за тим, що відбувається з біткоїном та іншими криптовалютами. Інвестиції у біткоїн зростають, власники віртуальної валюти переконані, що курс біткоїну не впаде, а от у Нацбанку не вважають, що біткоїну можна довіряти свої збереження та ризикувати останньою копійкою.

У Нацбанку назвали ризики покупки біткоїнів для українців - today.ua

Перша заступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова не вважає криптовалюту ані грошовими коштами, ані платіжним засобом, тому ставлення до неї скептичне. В Нацбанку вважають, що люди, які купують біткоїни, ризикують заощадженнями, оскільки курс криптовалюти абсолютно неконтрольований.

"Криптовалюти не є ані грошовими коштами, ані валютами як такими, ані платіжним засобом, ані електронними грошима. Тобто, з точки зору Національного банку, криптовалюти – це віртуальні активи, які не є грошима, оскільки вони не виконують базові функції грошей: розрахунки і накопичення", - зазначила Рожкова.

Крім того, довкола біткоїна відбуваються різні маніпуляції та створюються фінансові піраміди, зазначає заступниця глави НБУ. Також існує ризик використання криптовалют з метою відмивання грошей, уникнення оподаткування та порушення валютного законодавства. А у масштабному сенсі використання криптовалют може мати негативний вплив на монетарну політику держави через ризик виникнення паралельного грошового обігу, на який не впливає Нацбанк. Тому в НБУ виступають проти того, аби українці довіряли віртуальним грошам та переводили свої активи в криптовалюту.

Для використання криптогрошей має бути чітке законодавче регулювання, вважають у Нацбанку. Поки цього немає, банківська система знаходиться під загрозою стороннього впливу. В держустанові в першу чергу вимагають встановити чітке та однозначне обмеження на обмін віртуальних активів на інше майно, а також роботи та послуги. Наразі в Україні зареєстровано законопроєкт "Про віртуальні активи", який регулює обіг криптовалюти, але не робить її платіжним засобом.

Раніше повідомлялося, що біткоїн може стати офіційною валютою в Сальвадорі.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua