“У нас є запит“: у військкоматі повідомили, яких фахівців мобілізують у ЗСУ влітку 2023 року

Автор: Леся Ловіцька

В Україні тривають воєнний стан та загальна мобілізація. Стало відомо, що у ЗСУ виникла гостра потреба в одній категорії фахівців.

“У нас є запит“: у військкоматі повідомили, яких фахівців мобілізують у ЗСУ влітку 2023 року - today.ua

У Харкові на платформі Kharkiv Media Hub пройшов брифінг за участю начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимира Арапа. Він повідомив про хід мобілізаційної кампанії у регіоні протягом п'яти місяців поточного року та назвав чоловіків, які насамперед потрібні у ЗСУ.

"Як і раніше мобілізації підлягають військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років, які не мають права на відстрочку. У нас є запит на мобілізацію на громадян, які володіють іноземними мовами для співпраці з іноземними інструкторами", - зазначив полковник.

За словами Арапа, планові завдання щодо мобілізації для регіонів визначає Генеральний штаб України. Територіальні центри комплектації та соціальної підтримки діють відповідно до зазначених вимог, спрямовуючи необхідну кількість військовозобов'язаних до певних військових навчальних закладів та центрів. Потім там аналізують якості кожного призваного, щоб визначити його подальшу профільну підготовку.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Військовослужбовець запевнив, що українці не можуть бути призвані до військових частин для виконання завдань у зоні бойових дій, якщо вони не пройшли попередньої професійної підготовки. За його словами, навіть люди з досвідом служби проходять підвищення кваліфікації, прямують до навчальних центрів чи загальновійськових полігонів.

"Розподіл у військових частинах та установах відбувається після місячної чи півторамісячної підготовки", - зазначив начальник Харківського ОТКЦ та СП.

Арап підкреслив, що після початку повномасштабної війни з Росією жодна українка не була призвана на військову службу з примусу.

"Якщо у жінки є бажання, певний військовий досвід чи відповідні професійні здібності і звертається до нас — ми розглядаємо її кандидатуру, і при необхідності приймаємо рішення про її вступ до лав захисників. Наприклад, зараз є запит на громадян, які на високому рівні володіють англійською, німецькою та французькою мовами. Такі фахівці потрібні для співпраці із закордонними інструкторами, які допомагають нашим військовослужбовцям опановувати новітні види озброєння, отримані від міжнародних партнерів", - зазначив керівник військкомату.

“У нас є запит“: у військкоматі повідомили, яких фахівців мобілізують у ЗСУ влітку 2023 року

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Приєднатися до ЗСУ у Харківській області можна, звернувшись на безкоштовну гарячу лінію за номером: 0-800-300-441. Вона працює щоденно з 9.00 до 18.00.

Раніше повідомлялося, хто із чоловіків може під час мобілізації виїхати на лікування за кордон.