У Нафтогазі розповіли, як будуть стримувати тарифи на газ на фоні світової кризи

Автор: Лобанова Єлизавета

Стрибок вартості газу на європейському ринку не пройде безслідно і для української економіки. Як Україна почне опалювальний сезон, і кому доведеться економити, дізнаємося вже скоро. У Нафтогазі, який є "постачальником останньої надії" для населення і промисловості, розповіли, як збираються пережити майбутню зиму.

У Нафтогазі розповіли, як будуть стримувати тарифи на газ на фоні світової кризи - today.ua

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко зазначив, що компанія створила так звану балансуючу групу, куди увійшли ще 30 компаній, що постачають газ населенню. Ключове завдання цієї групи - забезпечити прийнятну ціну на газ для українських громадян.

Всі компанії будуть отримувати газ українського видобутку за однією ціною - 7,42 грн за кубометр. При цьому Вітренко зазначив, що цей газ компанії не зможуть перепродавати на сторону, щоб заробити високу маржу за рахунок шокових цін, які сьогодні є на ринку, як було навесні 2021 року, коли дешевий газ Укргазвидобування призначений для населення, приватні оператори почали продавати промисловим підприємствам . Такої помилки Нафтогаз обіцяє не допустити.

У контрактах між постачальниками і Нафтогазом сказано, що постачальники не мають право перепродувати газ нікому, крім населення. Відсоток маржі чітко фіксується.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також в Нафтогазі запропонували перейти на одну платіжку замість двох (як було раніше), ввели плату постачальникам газу за використання мереж без підвищення цін для населення і єдиний тариф по всій Україні на розподіл газу. На сьогоднішній день кожен регіон має свій тариф, через що кінцева вартість газу також відрізняється.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз підвищив ціни на газ для українців, які в жовтні залишилися без постачальника.

Головне