У “Нафтогазі“ розповіли українцям, чому не встановили річний тариф на рівні 6,99 грн/кубометр

"Нафтогаз" встановив річний тариф на газ для населення в розмірі 7,96 грн/кубометр, що значно вище, ніж було раніше. Глава газової компанії Андрій Коболєв пояснив українцям, чому їм більше не можуть продавати газ за ціною 6,99 грн/кубометр.

У “Нафтогазі“ розповіли українцям, чому не встановили річний тариф на рівні 6,99 грн/кубометр - today.ua

За словами Коболєва, на зростання тарифів вплинула вартість блакитного палива за довгостроковими контрактами в Європі у березні, коли компанія формувала річну пропозицію.

Глава "Нафтогазу" розповів, що річна вартість на газ формувалася ще в березні на базі форвардних показників з європейського ринку газу. На момент, коли підписувалися контракти з основними покупцями газу, які перепродують його населенню, ціни в Європі підскочили вгору, і ніхто не знав, що зараз вони впадуть.

"Ми мали свій погляд на майбутнє. Цей погляд був зафіксований на той момент часу в ринковій ціні. Після цього ціна на українському ринку сильно підскочила вгору, а за станом на вчора вона знову сильно знизилася. Тому ми очікуємо такі коливання і в майбутньому. Але на момент формування річного тарифу ми сформували саме таку ціну ", - заявив Коболєв.

Все це може означати, що річні тарифи для населення виявилися завищеними. Однак, облгазам дозволено змінювати ціну в бік зниження.

Ціна газу для кінцевого споживача також буде залежати від строків звернення про підписання річного контракту. Відповідно, чим раніше газзбут укладе річний контракт з "Нафтогазом" і чим у більших обсягах закупить газ, тим більш вигідні тарифи він зможе запропонувати своїм абонентам.

Як відомо, вартість річних тарифів на газ виявилася вищою, ніж очікували українці. Мінімальний тариф становить 7,88 грн/кубометр, тоді як у більшості постачальників ціни від 10,2 грн/кубометр.

Нагадаємо, 27 квітня " Нафтогаз" направив облгазам пропозицію про закупівлю газу для населення за фіксованою ціною.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media