У Нафтогазі розповіли, коли українцям чекати газ за ціною власного видобутку

У компанії Нафтогаз розповіли, коли українці можуть розраховувати на газ за ціною власного, українського, видобутку. Постачальник газу пояснив, що ринкова ціна газу в Україні формується залежно від вартості цього енергоресурсу на європейському ринку.

У Нафтогазі розповіли, коли українцям чекати газ за ціною власного видобутку  - today.ua

Запитання щодо того, коли українці матимуть змогу купувати дешевий вітчизняний газ – одне й найпопулярніших у Мережі. Час від часу на різних ресурсах з'являються публікації, які підігрівають цікавість споживачів до цієї теми. Експерти озвучують різну вартість газу власного видобутку: від 2,0 до 4,0 гривень за кубометр. Та в будь-якому випадку цей енергоресурс вартує набагато менше, ніж той, що нам пропонують на ринку.

Зокрема, про завищені ціни на газ йшлося в черговому випуску проекту "Народна думка" на YouTube. За словами блогера, Нафтогаз продає українцям газ, принаймні, вдвічі дорожче, ніж вартує ресурс вітчизняного видобутку.

Отже, українці сподіваються, що колись прийде "добрий" керівник Нафтогазу, який нарешті здійснить давню мрію усіх вітчизняних споживачів про дешевий газ. Але керівники компанії змінюються, а тарифи на газ залишаються незмінно високими.

"А коли Українцям пропонуватимуть в Нафтогазі газ власного видобутку по 2,0грн/куб?" – запитала в коментарях у Facebook-акаунті Нафтогазу одна з клієнток компанії.

Нафтогаз не забарився із відповіддю. У відповіді компанії-постачальника йдеться, що ціна на газ в Україні формується під впливом вартості природного газу на європейському ринку. А тамтешня травнева ціна на газ становила  в перерахунку на наші гроші 9 гривень за кубометр.

У Нафтогазі розповіли, коли українцям чекати газ за ціною власного видобутку

"Зростання цін є наслідком кількох чинників: по-перше, підвищеного попиту на ресурс через низьку середньомісячну температуру; по-друге, низькими запасами газу (станом на 22 квітня 2021 року підземні сховища Європи заповнені лише на 29%, порівняно з 2020 роком, це удвічі менше); по-третє, росту цін на емісію СО2 у Європі", - відповіли в Нафтогазі.

Тобто, в компанії відповіли, радше, на запитання чому в Україні така висока ціна на газ, а не коли вона буде нижчою.

Втім, ще наприкінці травня Нафтогаз попередив споживачів, що, ймовірно, тарифи на газ залишаться на теперішньому рівні. Мовляв, у Європі зараз немає ніяких підстав для зниження вартості газу.

ДЖЕРЕЛОfacebook