У Нафтогазі розповіли, чому нові клієнти почали отримувати по дві платіжки за газ

Клієнти Нафтогазу у червні отримали дві платіжки за газ. Тих, хто раніше обслуговувався в інших постачальників, це здивувало. У компанії пояснили таку кількість платіжок.

У Нафтогазі розповіли, чому нові клієнти почали отримувати по дві платіжки за газ - today.ua

"Більшість наших клієнтів уже отримала друковану платіжку за газ і ще одну — за транспортування. Для деяких це стало сюрпризом, адже попередній постачальник надсилав лише одну. Відповідаємо, чому два рахунки — це нормально", - йдеться у повідомленні Нафтогазу на Facebook.

В Україні плату газу та його доставку поділено ще з січня 2020 року в рамках реформи газового ринку. Тоді ухвалили закон, який передбачає, що продавати газ та доставляти його споживачеві мають різні компанії. У Нафтогазі розповіли, чому нові клієнти почали отримувати по дві платіжки за газ Щомісяця Нафтогаз надсилає споживачам дві роздруковані платіжки за газ: одну за доставку/розподіл газу від оператора газорозподільних мереж, іншу за спожитий газ від постачальника, наприклад, ДК "Нафтогаз України". У деяких інших постачальників плата за доставку газу винесена до окремої графи у квитанції про оплату за газ.

Тариф на розподіл газу відрізняється у кожній області. Наприклад, у Дніпропетровській області він становить 1,26 грн. за 1 куб. м на місяць (без ПДВ), а на Закарпатській — 1,99 грн (без ПДВ).

Раніше повідомлялося, що майже для 9 мільйонів абонентів, яких перевели на обслуговування до постачальника останньої надії (ПОН), вже з 1 липня може змінитися тариф на газ.

ДЖЕРЕЛОunian.net