Today.ua

У МОН повідомили, скільки українських шкіл оснащено генераторами та котельнями

Напередодні початку навчального року Міністерство освіти та науки повідомило, чи мають українські школи можливість забезпечити освітній процес в умовах відключень світла. Про це в ефірі телемарафону розповів заступник голови МОН Андрій Сташков.

Чиновник від освіти зазначив, що у різних регіонах ситуація із забезпеченням шкіл електрогенераторами різна. Проте загалом у країні більш ніж половина загальноосвітніх установ можуть працювати навіть за відсутності центрального електропостачання.

"У нас є школи, які мають генератори і можуть навчатися за умов відключення електрики. Вони зможуть забезпечити теплом, оскільки мають власні котельні. Таких шкіл, за даними, які нам надали регіони, більше 50%", - заявив Андрій Сташков.

За наявності укриттів та загальній сприятливій ​​ситуації з безпекою, такі школи зможуть забезпечити дітям нормальний процес отримання знань в очному форматі. В решті загальноосвітніх установ буде застосовуватись офлайн-навчання, відпрацьоване ще під час епідемії COVID-19.

Якщо ж такої можливості у школи немає, то вчитель просто даватиме учням завдання, а потім перевірятиме їх виконання.

Андрій Сташков повідомив, що Міносвіти проводило кілька нарад з обласними військовими адміністраціями. Предметом обговорення було оснащення шкіл електрогенераторами.

Заступник міністра освіти та науки України нагадав, що Кабмін затвердив дати першого та останнього дзвінків у школах. Однак установам освіти цього навчального року, через бойові дії та відключення світла, що продовжуються, дозволено самим визначати його тривалість.

"Школа може закінчувати навчальний рік не обовʼязково 30 червня, а умовно 30 травня, якщо виконали навчальну програму, і розпочинати канікули", - зазначив Андрій Сташков.

Нагадаємо, 23 липня глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що навчальний рік розпочнеться в Україні 2 вересня, а завершиться 30 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ