У Мінсоцполітики розповіли, як перевірити розмір пенсії і що робити, якщо виплати розрахували неправильно

Міністр соціальної політики Марина Лазебна рекомендує пенсіонерам у разі неправильного підрахунку їм пенсії звертатися до Пенсійного фонду України (ПФУ). Такі випадки бувають рідко, але все ж трапляються. Саме тому для громадян був розроблений спеціальний пенсійний калькулятор, який допоможе стежити за інформацією про свій трудовий стаж онлайн і контролювати ситуацію з майбутніми виплатами.

У Мінсоцполітики розповіли, як перевірити розмір пенсії і що робити, якщо виплати розрахували неправильно - today.ua

Калькулятор розміщений на порталі Пенсійного фонду, або в мобільному додатку. Кожен українець може створити собі кабінет і відразу побачити весь набутий стаж і розмір очікуваної пенсії. Вся інформація знаходиться у відкритому доступі.

Для реєстрація онлайн за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) або BankID в податкову службу або через Приват24 потрібно оформити ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП), який необхідний для авторизації на порталі. Коли ключ на руках, у формі "Вхід" на сайті ПФУ обираємо "За ЕЦП " або "За ЕПП". У першому випадку заходимо в пункт головного меню "Вхід" і виконуємо вхід на портал "За ЕЦП". Для авторизації з BankID і MobileID потрібно вибрати на веб-порталі авторизацію засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації (ID.GOV.UA) і слідувати інструкції. У Мінсоцполітики розповіли, як перевірити розмір пенсії і що робити, якщо виплати розрахували неправильно Нагадаємо, що в червні вступив в силу закон про електронні трудові книжки, який передбачає відмову від паперових документів. У зв'язку з цим громадяни, які досягли 60 років, повинні якийсь час вручну подавати заяву на нарахування пенсій.

ДЖЕРЕЛОsocportal.info