Учені NASA вже близько п’яти років спостерігають за магнітною аномалією, що має локацію між Південною Америкою та південно-західною частиною африканського континенту. Аномалія знаходиться на території океану, однак вона повільно зміщується на північний захід. Але найтривожніше, що площа цієї аномалії зростає, і до чого це призведе, науковці наразі сказати не можуть.
Про це йдеться у повідомленні видання Science Alert.
Суть цієї аномалії в тому, що над нею магнітне поле слабше, ніж над рештою території нашої планети. Виходить начебто "вм’ятина" або яма у магнітному полі. Завдяки тому, що вона знаходиться над поверхнею океану, жителі планети не відчувають її впливу. Проте космічні апарати, зокрема й МКС, пролітаючи над нею, можуть втратити зв'язок через ослаблення магнітного поля Землі і великий потік заряджених комічних часточок.
“Магнітне поле насправді є суперпозицією полів від багатьох джерел струму”, — пояснив геофізик Террі Сабака, який працює у Центрі космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті, штат Меріленд.
Найпотужнішим генератором магнітного поля Землі є обертання зовнішнього ядра планети, яке складається із колосального шару розплавленого заліза, розташованого на тисячі кілометрів углиб від поверхні планети. Цей рух розплавленого металу викликає електричні струми, які і створюють магнітне поле Землі. Однак воно не скрізь має однакову потужність.
Наприклад майже в 3-х тисячах кілометрів на південь від Африки залягають щільні породи, які послаблюють генерацію. Цьому також сприяє нахилена вісь магнітного поля Землі.
Кількарічні спостереження за цією аномалією показали, що вона повільно дрейфує на північний захід. І крім того, вона, неначе гігантське ядро клітини, поступово розщеплюється надвоє, при цьому утворюючи вже дві окремі аномалії.
Через це деякі учені схиляються до думки, що така поведінка аномалії є передвістям наближення зміни магнітних полюсів Землі, яка трапляється приблизно раз на сто тисяч років.
Нагадаємо, менше місяця тому повз нашу Землю пролетів гігантський асттероїд, який був помічений астрономами надто пізно.