До Києва з початку війни з'їхалася величезна кількість переселенців, які потребують робочих місць. Ринок праці у столиці зараз починає оживати. Розглянемо докладніше, які спеціальності користуються найбільшим попитом, і скільки готові платити роботодавці кваліфікованим фахівцям.
На початку лютого на базі Київського міського центру зайнятості налічувалося 4,4 тис. актуальних вакансій.
Вакансії у Києві
До переліку найбільш затребуваних спеціальностей входять:
- вчителі;
- фармацевти;
- вихователі;
- сімейні лікарі;
- інженери;
- практичні психологи;
- медичні сестри;
- бухгалтери.
Також затребувані кваліфіковані робітники:
- швачки;
- слюсарі різних спеціалізацій;
- електромонтери;
- монтажники радіоелектронної апаратури та приладів;
- електрогазозварювальники.
Під час війни запити столичних роботодавців практично не змінилися. Так, з урахуванням військових реалій знизився потік кадрів у готельно-ресторанному бізнесі. Як і раніше затребуваними залишаються IT-вакансії, хоча і тут все не так однозначно, адже перевага надається кадрам з досвідом роботи, тоді як фахівці-початківці, як і раніше, змушені вибирати собі місце під сонцем.
Зарплати у Києві
Середня зарплата у столиці на сьогоднішній день становить 18 тисяч гривень, тоді як середній оклад по Україні – 15-16 тисяч.
Київ був і залишається найдорожчим містом України. Тут вищі ціни на оренду, на ряд послуг та товарів, проїзд тощо. Внутрішньо переміщеним особам, які вимушено опинилися у столиці під час війни, треба "крутитися", щоб грошей вистачало на всі потреби.
Рекрутери зазначають, що знайти роботу продавця, фармацевта, прибиральниці чи швачки у Києві зараз взагалі не проблема. Робота знайдеться навіть біля будинку, щоби далеко не їздити.
У міському центрі зайнятості кажуть, що наразі також не вистачає педагогів та медиків. Багато жінок під час війни виїхали за кордон і їхні робочі місця залишилися вакантними.
Раніше повідомлялося, в яких областях України на сьогоднішній день найбільше вакансій, і які фахівці найзатребуваніші.