Попит на житло в Україні після пом'якшення карантину виріс у всіх великих містах. Найактивніше дорожчають квартири і будинки в столиці. Однією з причин стало підвищення попиту на житло серед іноземців.
Купити нерухомість в Україні залишається дешевше, ніж в Європі. У ріелторські агентства все частіше надходять заявки на покупку житлової нерухомості в Києві від європейців. Іноземці, які ведуть тут свій бізнес, не хочуть переплачувати за довгострокову оренду, їм вигідніше придбати житло і здавати в ті періоди, коли вони відсутні в Україні. За останні кілька років ця тенденція прогресує.
В преміальних об'єктах або якісному бізнес-сегменті центральних районів Києва частка іноземних покупців зросла з 3-5% в 2018 році до 10-12% у 2021 році. Серед найчастіших покупців - підприємці з США, Швеції, Швейцарії, Німеччини та Італії. Вони приїжджають в Україну розвивати свій бізнес і наймають в штат українських працівників, тому час від часу приїзджають сюди контролювати робочий процес. Найчастіше такі бізнесмени купують житло як юрособи. В такому випадку клієнтові не потрібно додатково пояснювати податковій, звідки прийшли гроші.
Найбільший попит на одно- і двокімнатні квартири вартістю від $100 до $200 тис. Перевагу віддають квартирах на вторинному ринку в центральних районах Києва - метро Олімпійська, Палац спорту і Бессарабка.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У період пандемії, коли деякі країни пускають далеко не всіх громадян, в'їзд в Україну при наявності негативного тесту дозволений абсолютно всім. Іноземні громадяни можуть комфортно продовжувати тут своє ділове життя, облаштовувати житло і відсиджуватися під час строгих обмежень в своїх країнах.
Раніше повідомлялося, що в Україні можуть ввести податок на продаж квартир.