У Києві зростуть комунальні тарифи: скільки нарахують за воду та опалення

Гарячу воду в Києві відключили до 2 серпня, а місцевих жителів вже попередили про те, що з 1 жовтня платити за воду та опалення вони будуть на 40% більше, ніж в минулому сезоні. На осінь в столиці і ряді українських міст заплановано підвищення комунальних платежів.

У Києві зростуть комунальні тарифи: скільки нарахують за воду та опалення - today.ua

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелєєва, зростання цін почнеться з жовтня.

Справа в тому, що підприємства теплопостачання не мають оборотних коштів, вони є "планово збитковими" і не можуть забезпечувати передоплату за газ. Тарифи на газ будуть продовжувати рости, а від них безпосередньо залежать тарифи і на гарячу воду. У Києві зростуть комунальні тарифи: скільки нарахують за воду та опалення З 20 травня Нафтогаз не несе спеціальних зобов'язань (ПСО) з продажу природного газу виробникам теплової енергії. Постачальники тепла тепер купують газ за ринковими цінами, які вище, ніж раніше пропонував їм Нафтогаз. Відповідно тарифи на опалення і гарячу воду для населення в новому опалювальному сезоні виростуть.

Киянам треба бути готовими до того, що вже з 1 жовтня послуги теплопостачання подорожчають з 2151,77 грн / м кв до 2433,90 грн / м кв за 1 гігакалорію в залежності від типу будинку. Гаряча вода буде коштувати замість 109,55 грн - 122,17 грн / м куб. Тариф на опалення в будинках без лічильника становитиме близько 53,2 грн / м².

Раніше повідомлялося, які кроки запропонували зробити теплові підприємства, щоб не зірвати майбутній опалювальний сезон.

ДЖЕРЕЛОunian.net