Today.ua

У Києві ремонт електрообладнання наразі неможливий, відключення електроенергії триватимуть: який пропонують вихід

У Києві на сьогодні найгірша ситуація з енергоживленням. Не набагато краща вона також і в Харкові та Херсоні. У цих містах розподільне обладнання майже знищене агресором, і відновити його не вдасться, принаймні, до кінця зими. А отже, відключення електроенергії триватиме ще довго. Однак проблему можна частково вирішити.

Про те, чим можна зарадити в такій ситуації, розповів в ефірі телемарафону директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

На сьогодні відновити систему електропостачання столиці, а також Херсона і Харкова у тому вигляді, в якому вона існувала до війни, практично неможливо, каже Харченко. Для цього потрібне не тільки дороговартісне, а ще й рідкісне обладнання, якого в світі виробляють одиниці.

"На жаль, високовольтних трансформаторів, які нам необхідні, поки немає. Їх знайдено в світі одиниці. Фізично вони з'являться в Україні не раніше лютого, а скоріше в лютому-березні. Тому саме в цих аспектах швидких результатів очікувати складно", - каже експерт.

Однак полегшити ситуацію могли би пункти мобільної генерації – пересувні газо-турбінні або газо-поршневі електростанції, переконаний Олександр Харченко. Для забезпечення столичної інфраструктури вистачило би 4-6 таких установок. А якщо розраховувати ще й на побутових споживачів, то для столиці знадобиться від 8 до 10 пересувних електростанцій. За словами Харченка, в світі виробляють немало таких установок. Тож проблем із їхнім придбанням не має бути.

До речі, такі установки раніше виробляли і в Україні на підприємствах компанії "Мотор Січ". Вони могли працювати як в умовах крайньої півночі, так і на півдні. І це був один із дуже перспективних напрямків виробництва.

Отже, якщо вдасться забезпечити Київ та інші міста такими пунктами мобільної генерації, то частково можна буде вирішити проблему з електроживленням цих міст. Втім, залишається питання, куди потім збувати це недешеве добро, коли в Україні відновлять нормальну роботу енергосистеми.

Нагадаємо, НКРЕКП схвалила підвищення тарифів на електроенергію. З 1 січня вартість одного кіловата у середньому зросте на 15 копійок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ