У Києві подорожчала оренда житла: як змінилися ціни на квартири на початку весни

На початку весни вартість оренди житла у Києві зросла, як і прогнозувалося. Експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак розповіла, скільки зараз коштує винайняти квартиру в столиці, і які тенденції загалом простежуються на столичному ринку оренди.

У Києві подорожчала оренда житла: як змінилися ціни на квартири на початку весни - today.ua

Так, оренда однокімнатної квартири у Києві в березні коштує 8000 – 10 000 гривень. За двокімнатну квартиру доведеться заплатити від 9000 до 11 000 гривень. Оренда трикімнатної квартири в середньому коштуватиме від 11 000 до 13 000 гривень на місяць.

За словами експерта, приблизно 60% пропозицій щодо оренди на сайтах нерухомості зараз мають такі цінники. У новобудовах оренда, як правило, на 20-30% дорожча. Деякі власники квартир у старому житловому фонді, навпаки, під час війни роблять знижки потенційним орендарям, і здають житло на 15-30% дешевше від довоєнної вартості.

У Києві подорожчала оренда житла: як змінилися ціни на квартири на початку весни

Таким чином, можна отримати непоганий дисконт. Вартість квартири звичайно ще залежить від району, наявності поблизу об'єктів інфраструктури, метро, тощо.

Під час війни оренда квартир у Києві подешевшала на 13,3%. Таким чином столиця просіла з першого на третє місце за вартістю орендованого житла, а західні області (Закарпатська та Львівська) вибилися у лідери. На сьогоднішній день там досі оренда коштує дорожче, ніж у столиці.

Водночас у Києві відмічено як зниження активності орендодавців, так і орендонаймачів. Навесні та влітку попит має зрости, оскільки багато біженців починають повертатися в Україну з-за кордону. Великий відсоток із них повернеться до Києва.

Раніше повідомлялося, скільки коштує орендувати квартиру у березні в інших регіонах України.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net