Під час війни ціни на нерухомість у Києві впали, разом із ними впав і попит. Проте у вересні цінники на житло в новобудовах почали повзти вгору, а попит на житло, як і раніше, низький. Продажі впали на 90%, у порівнянні з довоєнним періодом.
Забудовники у столиці на сьогоднішній день відновлюють роботи виключно на об'єктах з високим рівнем готовності – 80% та вище.
Девелоперські компанії хочуть завершити житлові комплекси, які вже скоро можна буде здати в експлуатацію. Йдеться насамперед про будинки, де продано понад 60-70% квартир. Такі об'єкти можна добудувати, користуючись запасами будматеріалів, сформованими до початку війни. Нові партії коштуватимуть дорожче на 20-25%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
З початку травня угоди з купівлі-продажу у Києві активізувалися, проте вони поодинокі. Сьогоднішні покупці цікавляться житлом, яке майже готове до здачі: йде процес внутрішнього оздоблення, приєднання до інженерних мереж, облаштування прибудинкової території тощо. Купують житло як для себе, так і під сдачу. Проте останніх на ринку не так багато, як до війни. Покупців найбільше цікавлять 1-2-кімнатні квартири в новобудовах площею 40-60 квадратних метрів.
У вересні середня вартість квадратного метра у Києві становить 48,8 тисяч гривень. Ціни зростають, оскільки забудовники підвищують цінник разом із курсом долара.
Вторинне житло, у свою чергу, подешевшало. Двокімнатну хрущовку можна купити за 20 000 доларів, однокімнатні квартири – за 18 000 доларів у старому житловому фонді.
Раніше повідомляли, що в Україні почали видавати безкоштовні квартири переселенцям.